Hakkımızda

Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
 
                                                                              AMACIMIZ
 
     Dil ve konuşma bozuklukları, kekemelik, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite, özgül öğrenme güçlüğü, fizik tedavi, hafif zihinsel gelişim geriliği alanlarında eğitim ve terapiye ihityaç duyan bireylere , bağımsız yaşam becerilerini kazandırmaktır. Özel eğitime  ihtiyaç duyan bireylerin, dil ve konuşma, fiziksel ve sosyal gelişimlerini destekleyerek, yaratıcı yönlerini ortaya çıkararak olumlu kişilik yapısı oluşturulmaktır. Aileler için bireysel olmak üzere aile danışmanlığı ve birçok danışmanlıklarda terapi hizmeti verilmektedir.
 
Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Aile Merkezli Eğitim Programı
En iyi öğrenme ortamının doğal çevre ve ev ortamı olduğu unutulmamalıdır. Dil-Konuşma Bozuklukları, Öğrenme Güçlüğü olan çocuğun eğitiminde de en etkin ortam, sürekli içinde bulunduğu, kendini güvende hissettiği sıcak aile ortamıdır. Erken tanı ile birlikte ailenin erken dönemde çocuğunun dil ve konuşma gelişimine aktif destek sağlaması gerekmektedir. Bu nedenle  ailelerin destek ve rehberlik amacı ile eğitim programından yararlanmaları gerekmektedir. Çocuğunuz ile evde iletişim kurarken nelere dikkat edilmeli ? Çocuğunuzun dil gelişimini artırmak için hangi stratejiler kullanılmalı?  Çocuğunuzla ne tür oyunlar oynamalısınız?  Eğitici materyal  seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?  Dikkat eksikliği , hiperaktivite gibi davranış problemleri olan çocuğa ailenin yaklasşımı nasıl olmalı? ?  İşte bu ve buna benzer sorunları çözebilmek için Aile Merkezli Eğitim Proğramımıza katılmanız gerekmektedir.
Aile Merkezli Eğitim Programı
Kurucumuzdan
Kurucumuzdan
Hayatta en değerli eserimiz çocuklarımızdır. Onları mutlu, sağlıklı, özgüvenli, başarılı bireyler olarak yetiştirmek ve topluma kazandırmak anne-baba olarak sizlerin; uzmanlar olarak da bizlerin yegâne görevidir. Uzmanlar olarak biliyoruz ki, çocuğumuz büyüme evrelerinden geçerken sadece anne-baba sevgisi, gelişimsel açılardan sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için yetmemektedir. Günümüzde anne ve babalar ebeveynlik işlevlerinde daha fazla desteklenmelidirler. Aynı zamanda çocuklar da büyüme evrelerini tamamlarlarken farklı hassasiyetler gösterebilirler ve ortaya çıkabilecek olası silik bulgular ileriki dönemlerde daha belirgin patolojilere sebep olabilir. Burada amacımız, sorunlar henüz çok yeni iken sorunları tanıyıp uygun çözümler bulmak ve gerekli eğitimleri uygulamaktır. Yeni aile araştırmaları sonuçlarına göre, sağlıklı anne-baba ilişkisi çocuğun ruhsal gelişimini ve ailenin devamlılığını sağlayan en önemli unsurdur. Bizler, farklı gelişim evrelerinde çocuklara ve ailelere eşlik ederek ortaya çıkan soruları yanıtlamak, onlara yol göstermek, onları takip etmek ve olası durumlarda bilimsellik ışığında erken destek sunmak amacındayız. Tanı almış çocuk ve ergenler ile ailelerine her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Hedefimiz, birbirini destekleyen, sevgisini gösteren anne-babaların eşlik ettiği, sağlıklı çocukların yetiştiği aile ortamları oluşturmaktır.
 
Kadim AKTAŞ 
Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Yenimahalle Dil Konuşma
© 2020 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
İletişim
Ragıp Tüzün Mah. Anıl Sok. No:1 Yenimahalle
Ankara TÜRKİYE
03123152223
Haritada Gör   →